Людина

Вживання наркотиків призводить до порушення активності нейронів мозку

У ході дослідження, проведеного вченими медичної школи Каліфорнійського університету, виявилося, що у студентів,які використовують стимулюючі препарати (амфетаміни, кокаїн і ліки за рецептами), спостерігається порушення активності нейронів у мозку.

Methamphetamine-450

За допомогою МРТ вчені зафіксували активність мозку 213 студентів у віці 18-24 років. Виявилося, що 158 осіб з них коли-небудь використовували стимулюючі препарати. Решта учасників ніколи не приймали стимулятори. Піддослідним пропонували натиснути кнопку Х або О на екрані, а також не натискати кнопку в певних випадках. Крім того, проводилися більш складні тести. Дослідники фіксували кількість помилок реакції кожного учасника під час проведення тестів. Результати показали, що час реакції студентів, які використовували стимулятори, був коротшим, ніж у тих, хто ніколи не брав стимулюючих препаратів.

Читайте також: Чи палить лялька або героїнова держава

Проте, в тестах підвищеної складності студенти, які вживали стимулятори, зробили більше помилок і мали гіршу продуктивність, ніж ті, хто ніколи не вживав стимулятори. Процес був викликаний зменшенням активності нейронів у певних областях мозку. Такі люди більш схильні до наркоманії в зрілому віці.

Вчені планують з’ясувати, чи є зміни мозку, викликані вживанням стимуляторів, постійними або їх можна повернути в нормальний стан.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button