Земля

Корональний викид зі “шлейфу темної плазми” викличе сильну бурю

Геомагнітна буря почалася 18 серпня і може тривати два дні. Шторм класифікується як сильний, але вчені не чекають, що він спричинить великі руйнування.

Image by janeb13 from Pixabay

Дослідники з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США прогнозують 18 серпня геомагнітну бурю класу G3. Вона буде викликана двома корональними викидами маси на Сонці, що об’єдналися по шляху до Землі.

“Вибух темної плазми” був вперше помічений дослідниками сонця в неділю (14 серпня). Потужний шлейф вирвався з плями на поверхню зірки зі швидкістю 2,1 млн км/год, сформувавши перший корональний викид маси. На наступний день (15 серпня) з Сонця вилетів ще один «снаряд» з прискорених частинок. Він сформувався через колапс гігантської магнітної нитки.

Викид темної плазми 14 серпня 2022 року. Джерело: spaceweather.com

Як відзначають в NOAA, другий викид рухався з більшою швидкістю і наздогнав свого попередника на шляху до Землі. Такі корональні викиди маси вчені називають канібальними. Швидко рухоме сонячне виверження наздоганяє більш раннє, поглинаючи заряджені частинки. В результаті утворюється гігантський хвильовий фронт, який, досягнувши Землі, викликає потужну геомагнітну бурю.

Геомагнітні бурі класифікуються від G1 до G5 в залежності від ступеня їх тяжкості. Шторм, що наближається дослідники попередньо класифікували як G3-сильна геомагнітна буря. Вона може викликати потужні полярні сяйва, періодичні проблеми з низькочастотною і супутниковою навігацією. Крім того, з окремими проблемами можуть зіткнутися супутники, що працюють на низьких орбітах і енергосистеми.

Дослідники відзначають, що Сонце зараз наближається до піку свого 11-річного циклу, а це означає, що спалахи і викиди маси, що викликають бурю на Землі, будуть відбуватися все частіше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button