Наука

Коронавірус змінюює структуру генома. Це призводить до лонг-ковіду

Коронавірус не вбудовується в геном, але, виявляється, він змінює його форму

У людей, інфікованих SARS-CoV-2 — вірусом, що викликає COVID-19, відбуваються зміни в структурі генома. Ці зміни не тільки впливають на імунну систему, але і призводять до тривалих ускладнень після гострого захворювання COVID-19. До такого висновку прийшли вчені з Університету Техасу, Х’юстон.

У людей, інфікованих SARS-CoV-2, вірусом, що викликає COVID-19, спостерігають зміни в структурі генома. У такому висновку прийшли вчені з Університету Техасу, Х’юстон.

Генетичні матеріали в наших клітинах зберігаються в структурі, званої хроматином. Вчені знають, що деякі віруси захоплюють або змінюють наш хроматин, щоб успішно розмножуватися в клітинах. Чи може SARS-CoV-2 впливати на наш хроматин досі було невідомо. У новому дослідженні вчені описали зміни архітектури хроматину в клітинах людини після зараження COVID-19.

«Ми виявили, що багато хроматинової архітектури нормальної клітини виявляються дезорганізованими після інфекції. Наприклад, існує тип архітектури хроматину, званий A/B компартментами, який можна порівняти з інь і ян частинами нашого хроматину. Після зараження SARS-CoV-2 ми виявили, що інь- і ян-частини хроматину втрачають свої нормальні форми і починають змішуватися. Таке змішання призводить до зміни деяких ключових генів в інфікованих клітинах, в тому числі найважливішого гена запалення, інтерлейкіну-6, який може викликати цитокіновий шторм у важких пацієнтів з COVID-19»,каже провідний автор роботи Веньбо Лі.

Як коронавірус ламає геном

SARS-CoV-2 – вірус COVID-19 CDC

«Відомо, що зміни хроматину надають довгостроковий вплив на експресію генів і фенотипи. Тому наше відкриття дозволяє пояснити причини лонг-ковіду», — говорить співавтор роботи Сяоі Юань.

За даними Центрів з контролю і профілактиці захворювань, майже кожен п’ятий американець, інфікований вірусом COVID-19, все ще страждає від симптомів лонг-ковіду навіть через кілька місяців після одужання від гострої інфекції.

Дослідники сподіваються, що отримані результати допоможуть лікуванню довгострокових наслідків вірусу.“Це дослідження прояснило для нас, як SARS-CoV-2 змінює наш хроматин. Тепер необхідно досліджувати цей процес як на клітинних і тваринних моделях, так і з використанням зразків клітин пацієнтів з COVID-19. Якщо ми чітко побачимо як діє вірус, ми зможемо запропонувати терапевтичні стратегії для захисту нашого хроматину і більш ефективної боротьби з цим вірусом», — говорить Лі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button