Наука

Смертельні бактерії «попереджають» одна одну про антибіотики

Міжнародна група вчених встановила причину, чому деякі види бактерій вкрай складно перемогти. Виявилося, що смертельні для людини мікроорганізми регулярно попереджають один одного про антибіотики.

Вчені з Копенгагенського і Каліфорнійського університетів провели дослідження бактерій Pseudomonas aeruginosa, здатних викликати смерть людини. Виявилося, що вони відправляють сигнал у тому випадку, якщо зіткнулися з антибіотиками. Під час експерименту фахівці помітили, що основна частина мікроорганізмів починає рухатися навколо зони, куди потрапили лікарські препарати. Такий механізм дозволяє їм виживати і бути менш схильними до впливу лікування.

Фахівці вважають, що для підвищення ефективності антибіотиків потрібно зробити так, щоб ці засоби були здатні або повністю нейтралізувати, або частково знижувати радіус надсилання сигналів між бактеріями. На даний момент учені не знають, як можна домогтися подібного результату, проте впевнені, що вирішення цього питання може бути знайдено.

Також варто зазначити, що бактерії Pseudomonas aeruginosa Всесвітньою організацією охорони здоров’я були віднесені до категорії «критичних», оскільки вони вимагають прискореної розробки нових антибіотиків. Причина в тому, що дані мікроорганізми швидко пристосовуються до ліків і отримають резистентність до них. Відсутність лікування здатне привести до смерті людини.

Кнопка «Наверх»
Закрыть