Наука

У білого вина з’являється неприємний запах, якщо воно поставляється у світлому склі

Якщо ви любитель білого вина, то ви не відмовитеся як від келиха насиченого шардоне, так і освіжаючого піно гріджіо. Але якщо ви не є досвідченим цінителем, то вибрати пляшку буде непросто…

Image by 955169 from Pixabay

Нове дослідження готове допомогти недосвідченим сомельє. Як стверджують вчені, коли справа доходить до білого вина, Вам слід уникати напоїв, які поставляються в прозорих пляшках.

В якій пляшці має бути вино

Дослідники з Університету Тренто, Італія, виявили, що вина, які зберігаються в прозорих судинах, можуть вступати в реакцію зі світлом, утворюючи всередині неприємні пахучі сполуки, наприклад, запах «вареної капусти» і «мокрої собаки».

“Світло може значно погіршити профіль аромату і сенсорну ідентичність сортового білого вина менш ніж за тиждень зберігання в пляшках з прозорого скла», — пишуть фахівці в своєму дослідженні.

В ході дослідження команда поставила собі за мету зрозуміти, як світло впливає на смак і аромат білих вин. До цього часу вплив світла на фруктово-квітковий аромат вина не було вивчено.

Вчені оцінили 1052 пляшки 24 білих вин, включаючи піно гріджіо, шардоне, мюллер-тургау і гевюрцтрамінер. Використовуючи газову хроматографію та мас-спектрометрію, дослідники спостерігали за винами, що зберігаються в пляшках зі світлого скла протягом семи днів.

Їх аналіз показав, що за сім днів вина втратили 10-30% терпенів – сполук, які надають винам квіткові і фруктові нотки, – і 30-70% норізопреноїдів – з’єднань, відповідальних за складні деревні ноти. Навпаки, коли вина зберігалися в пляшках з кольорового скла, ці сполуки зберігалися до 50 днів.

Тим часом рівень 4-гептен-1-ола збільшився в шардоне і піно гріджіо, що зберігаються в пляшках зі світлого скла. Попередні дослідження показали, що ця сполука характерна прогірклими запахами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button