Різне

Коротка історія створення фотоапарата

Сьогодні в кожному сімейному архіві неодмінно присутні старі чорно-білі фотографії, в той час як наші сучасні фотоапарати – цифрові, що дозволяють отримати зображення найвищої якості! Менше двох століть відділяють нас від того дня, коли вперше створені фотознімки стали сенсаційними – складно було припустити тоді, що дуже скоро фотоапарат чекає цікава, багата і незвичайна історія створення та розвитку …

Ще на початку XVII-го століття астроном Йоганн Кеплер використовував закони заломлення світла в оптичних середовищах, що дозволяють спостерігати проектування зображення на поверхню. Однак зафіксувати таку проекцію вперше зміг Жозеф Ньєпс Нісефор в 1820-ті р.р., вибравши в якості фіксатора зображення асфальтовий лак. Саме ця складна установка і стала першим прообразом сучасного фотоапарата.

Згодом камера-обскура Ньепса була використана іншим ученим, Вільямом Тальботом, для отримання негативу і поліпшення якості зображення. Трохи пізніше найважливішою подією в історії сучасного фотоапарата став винахід дзеркального об’єктива, здійснений в 1865-му році Т.Сеттоном. Такий фотоапарат мав уже більш знайомий нам сьогодні зовнішній вигляд і, до того ж, дозволяв робити досить якісні для свого часу знімки.

Фотоплівка Kodak сьогодні відома кожному з нас, і її винахід також став знаковою подією в розвитку технології створення фотографій. Це сталося в 1889-му році, а трохи пізніше новим, революційним кроком в еволюції фотографії стало відкриття братів Люм’єр в 1904-му році, що запропонували використовувати спеціальні пластини для створення кольорового фото.

Втім, дослідження братів Люм’єр не було єдиним у світі, адже в ті ж роки російський фотограф, хімік і винахідник С.М. Проскудін-Горський також проводить ряд успішних дослідів, в результаті чого створює власні унікальні, запатентовані технології. Результатом їх застосування стає отримання дивовижних кольорових фотографій, зроблених у різних районах Росії. Однак масового використання такі технології не отримали, а тому фотографії Проскудіна-Горського стали, швидше, унікальним фактом в історії фотоапарата, ніж закономірним етапом.

Масове ж виробництво фотоапаратів вперше почалося в 1925-му році, і в основу його ліг перший фотоапарат, в якому використовувалася кіноплівка 35 мм. На базі невеликих негативів друкувалися великі зображення – і це стало неймовірним дивом тодішньої епохи! Випущені під маркою Leica, ці фотоапарати ще довгий час займали лідируючі позиції у виробництві, і саме дана фірма вперше використовує систему фокусування, а також застосовує ефект затримки при створенні фотографії.

Наступним революційним проривом в області створення фотоапаратів стала продукція компанії Polaroid – адже в них друк фотографії здійснювався миттєво! Це сталося в 1963-му році, після чого всі дослідження і досягнення в даній області неминуче вели розробників до створення сучасного багатофункціонального цифрового фотоапарата.

Так, перша цифрова фотографія зоряного неба була зроблена в 1974-му році, а з 1980-их починається активний випуск цифрових відеокамер, які сьогодні є знайомими і звичними кожному з нас – адже такі камери тепер вбудовуються в саму різну оргтехніку, а їх технічні характеристики безперервно удосконалюються. Тому якщо вам потрібен дійсно надійний та ефективний аппарат, яким ви зможете робити фотознімки в екстремальних умовах, тоді придбайте в интернет-магазине Алло nikon coolpix aw100. Його якість і панорамних, і портретних, і в русі фотознімків дійсно фантастичні!

Всього лише півтора століття знадобилося людству, щоб навчитися запам’ятовувати навіки важливі події, красиві пейзажі і дорогі обличчя. І сьогодні фотоапарат – це не просто техніка, а можливість створювати справжні художні шедеври!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments