Авто

Короткочасний вплив дизельних вихлопів впливає на мозок людини

Відомо, що забруднення повітря створює серйозні ризики для здоров’я. Як показує нове дослідження, навіть короткого впливу забруднювачів достатньо, щоб призвести до значних проблем.

Image by Lex Ger from Pixabay

У дослідженні, опублікованому в журналі Environmental Health, вчені з’ясували, що навіть короткочасний вплив дизельних вихлопів призводить до зниження «функціонального зв’язку» в ключовій мережі мозку. Це, в свою чергу, може призвести до проблем з пам’яттю та мисленням.

Вчені набрали 25 дорослих добровольців і піддали їх вихлопних газів дизельного двигуна і фільтрованого повітря в різний час в лабораторних умовах. Активність мозку учасників вимірювали до і після кожного впливу за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії.

Аналіз даних показав, що дизельний вихлоп знижує функціональний зв’язок в областях мозку, що відповідають за розумові здібності.

Більш очевидні зміни спостерігалися у людей з психічними розладами, такими як депресія та тривога.

Дослідники відзначають, що їхня робота мала ряд обмежень. Перше: невеликий розмір вибірки. Друге: у реальному світі люди, які живуть у містах, піддаються значно більшій кількості забрудненого повітря. Вчені також не можуть сказати, як саме дизельні вихлопи впливають на мозок.

Це лише перший крок до розуміння того, як дизель впливає на когнітивні функції. Але дослідники вже радять людям уникати забруднювачів: щільно закривати вікна автомобілів під час поїздок і вибирати час з менш інтенсивним рухом на дорозі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button