Головна / Авто / Скільки може проїхати водневий Hyundai ix35 на одній заправці?

Скільки може проїхати водневий Hyundai ix35 на одній заправці?

Кросовер Hyundai ix35 перетнув Скандинавію на одному баку палива, проїхавши без дозаправки 700 км. Виробник стверджує, що ця дистанція є світовим рекордом серед автомобілів з силовими установками на паливних осередках.

foto_cikavosti_16.07.2014-04

У незалежних норвезьких експертів Маріуса Бернстайна і Єрнта Ґартвіга пішло 10 годин із середньою швидкістю в 76 км/год на подорож між містами Осло і Мальме з заїздом в Гетеборг і Копенгаген. Таким чином, водневий Hyundai ix35 в прямому сенсі перевершив самого себе: згідно з офіційними технічними характеристиками, максимальна дальність його пробігу на одному баку палива становить 594 км. Між тим, на фініші 700-кілометрового заїзду бортовий комп’ютер кросовера стверджував, що автомобіль здатний проїхати ще 10 км.

Читайте також: Водневий тренд: нові концепт-кари на найчистішому паливі

Франк Мейер, який відповідає в Hyundai за розвиток водневих автомобілів, заявив, що це досягнення демонструє життєздатність і реальні переваги транспорту на паливних елементах. Виробник стверджує, що є першою в світі компанією, що налагодила масове виробництво водневих автомобілів.

Європейські продажі Hyundai ix35 Fuel Cell стартували влітку цього року. Кросовер оснащений 136-сильним електромотором, енергія для якого виробляється паливними елементами в ході хімічної реакції між воднем і киснем. Вихлопом такого двигуна є звичайна вода.