Авто

Віртуальний сонцезахисний козирок (відео)

Тепер як гаджет: автомобільний елемент, не змінювався 90 років

Одним з головних хітів виставки CES 2020 виявився розроблений компанією Bosch віртуальний сонцезахисний козирок, здатний автоматично затінювати потрібну ділянку лобового скла.

Яскраве сонячне світло в обличчя водієві — одна з найбільш частих причин ДТП. За деякими даними, в сонячні дні аварійність зростає на 16%, але все, що ми можемо цьому протиставити, — старі добрі сонцезахисні козирки. Вони практично не змінилися з 1930-х, коли їх почали встановлювати в салонах автомобілів. Двигуни стали могутніше і економічніше, з’явилися триточкові ремені, круїз-контроль і система допомоги при парковці — а козирки отримали хіба що м’яку набивку для більшої безпеки.

Мабуть, тому ідея інженерів з Bosch не тільки привернула велику увагу, але і була відзначена премією «Краща інновація» на Всесвітній виставці споживчої електроніки CES 2020. «Віртуальний сонцезахисний козирок» (Virtual Visor) використовує прозору РК-панель і камеру, яка стежить за обличчям водія і визначає освітленість області очей. При необхідності затінюється лише невелика ділянка скла, дозволяючи утримувати очі в тіні і при цьому абсолютно не перешкоджаючи огляду.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»