Наука

Користь вітаміну D для профілактики раку залежить від ваги людини

Дослідження показало, що вітамін D метаболізується по-різному у людей з різною масою. Прийом добавок у стандартній дозуванні знижує ризик розвитку раку, хвороби серця або інсульту лише у тих, чий ІМТ нижче 25.

Фото від jarun011

Дослідники з навчальної лікарні Гарвардської медичної школи Brigham and Women’s Hospital опублікували результати масштабного клінічного дослідження. Аналіз даних десятків тисяч людей показав, що прийом добавок з вітаміном D знижує ризик розвитку окремих захворювань, але тільки у людей з індексом маси тіла (ІМТ) не більше 25.

Раніше вчені провели рандомізоване подвійне сліпе плацебо-контрольоване дослідження за участю 25 871 людини зі США — VITAL. У процесі довгострокового випробування частині пацієнтів давали вітамін D (2000 МО), другій групі — риб’ячий жир (1 г), а контрольна група отримувала плацебо. Результати показали користь добавок вітаміну D для запобігання раку, інфаркту або інсульту в загальній вибірці. При цьому спостерігалася кореляція між ІМТ і ефективністю добавок.

У новій роботі вчені проаналізували дані 16 515 учасників початкового випробування, які здавали кров до початку прийому препаратів, і 2 742 учасників, які здали кров через два роки після. Дослідники вимірювали рівні загального і вільного вітаміну D, а також багатьох інших біомаркерів, пов’язаних з ним, його метаболітами і речовинами, що впливають на засвоєння вітаміну.

Дослідники виявили, що добавка вітаміну D збільшує більшість біомаркерів, пов’язаних з його метаболізмом, у всіх людей, незалежно від їх ваги. Але це збільшення було значно меншим у людей з підвищеним ІМТ.

“Це дослідження проливає світло на те, чому ми спостерігаємо зниження смертності від раку, аутоімунних захворювань та інших захворювань на 30-40% при прийомі добавок вітаміну D серед людей з більш низьким ІМТ, але мінімальну користь у людей з більш високим ІМТ”, – говорить Джоанн Е. Менсон, Керівник профілактичної медицини Brigham and Women’s Hospital

Дослідники вважають, що результати роботи допоможуть розробити ефективні методи профілактики комплексу захворювань для людей з надмірною масою тіла. У майбутніх дослідженнях необхідно підібрати таку дозу вітамінів, яка буде підходити людям з ІМТ більше 25 з урахуванням особливостей метаболізму.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button