Всесвіт

Користувачам інтернету стала доступна докладна карта нашого Всесвіту (відео)

Астрономи з Університету Джонса Хопкінса створили найдетальнішу карту видимої частини Всесвіту, грунтуючись на даних, зібраних за останні два десятиліття в рамках проекту «Слоанівській цифровий небесний огляд». Тепер краси, які раніше були доступні тільки вченим, зможуть побачити всі інші жителі нашої планети.

Видима нами частина Всесвіту поки невелика, але приголомшливо красива / © mapoftheuniverse.net

Найдокладніша інтерактивна карта Всесвіту була створена астрономами Університету Джонса Хопкінса (США). Вона дозволяє побачити фактичне положення і реальні кольори тисяч галактик, розкиданих по нічному небу. Карта доступна в інтернеті, її можна завантажити та прокручувати, насолоджуючись фотографіями зірок, галактик та туманностей.

За словами професора Бріса Менара (Brice Menard), творця карти, його метою було надати можливість звичайним користувачам мережі насолодитися всіма красотами Всесвіту. Ще в дитинстві його надихали фотографії космосу, а тепер він вирішив надихати інших людей.

Астрономи створили карту на підставі даних, зібраних за останні 20 років в рамках проекту «Слоанівський цифровий небесний огляд». Величезний ширококутний телескоп в обсерваторії Апачі-Пойнт в штаті Нью-Мексико дозволяє вченим проводити дослідження багатоспектральних зображень і спектрів червоного зміщення зірок і галактик.

Професор Менар зміг візуалізувати близько 200 тисяч галактик. Кожна точка на карті – скупчення мільйонів зірок і планет. Чумацький Шлях – лише одна з точок, єдиний піксель в самому низу карти. Це дозволяє оцінити справжні масштаби Всесвіту.

Представлення нової карти професором Брисом Менаром / ©John Hopkins University

Як повідомляє інформаційний ресурс Phys.org, карта дозволяє дивитися не тільки вдалину, але і назад в минуле. Оскільки світло в космосі поширюється з постійною швидкістю, з Землі ми бачимо віддалені від нас об’єкти такими, якими вони були роки, століття і мільйони років тому.

В результаті дальність видимої частини Всесвіту обмежена її віком: ми не можемо побачити об’єкти, розташовані від нас далі ніж в 13,7 мільярда світлових років.

Проте, незважаючи на обмеження, карта візуально красива і демонструє, чого досягла сучасна наука. З крихітного пікселя на самому дні ми здатні побачити далекі околиці Всесвіту і зазирнути на мільярди років у минуле.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments