Всесвіт

“Хаббл” виявив таємниче світіння Сонячної системи

Дослідники виявили на знімках космічного телескопа слабке світіння, яке не відповідає жодному з відомих об'єктів.

Група астрофізиків обробила 200 000 архівних зображень з космічного телескопа Хаббл і провела десятки тисяч вимірювань на цих знімках, щоб знайти залишкове фонове світіння в небі. Воно еквівалентно світлу від 10 світлячків, розкиданих по небу.

Дослідники вважають, що світіння може бути пов’язано з наявністю пилової оболонки, яка покриває Сонячну систему аж до Плутона і відбиває сонячне світло. Це нагадує частинки пилу в кімнаті, які сяють на Сонці, відзначають автори дослідження. Оскільки світіння розподіляється дуже плавно, ймовірним джерелом є комети — залишають за собою крихітні частинки.

Художня ілюстрація хмари пилу навколо Сонця. Зображення: NASA, ESA, Andi James (STScI)

У своїй роботі дослідники використовували архівні знімки, зібрані за роки спостережень космічним телескопом “Хаббл”. Вчені аналізували кількість світла на знімках, а потім видаляли відомі об’єкти: зірки, галактики, планети і їх супутники. В результаті роботи вчені встановили кількість залишкового світіння.

Версія про пилове походження світіння підкріплюється тим фактом, що корабель «Нові горизонти», який провів подібні вимірювання оптичного фону далеко за межами Сонячної системи, виявив набагато слабше світіння, відзначають вчені. Це означає, що між Землею і місцем на відстані від 4 до 5 млрд км від неї, де проводив вимірювання космічний зонд, є додаткове джерело.

Оскільки наші вимірювання залишкового світла вищі, ніж у «Нових горизонтів», ми вважаємо, що це місцеве явище, яке відбувається не далеко за межами Сонячної системи. Це може бути новий елемент Сонячної системи, який раніше передбачався, але досі не був виміряний кількісно. Тім Карлтон, співавтор дослідження з Університету штату Арізона


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button