Всесвіт

Визначена точна маса надмасивної чорної діри Чумацького Шляху

Астрофізиками з Іспанії та США завершено обчислення найточнішої на сьогодні оцінки маси чорної діри «Стрілець А», розташованої в галактиці Чумацький шлях, однієї з 100 млн галактик Всесвіту. Надгігантський об’єкт, що представляє собою згаслу зірку, спостерігається з 1995 року, коли несподівано став проявляти свою активність.

Надмасивна чорна діра «Стрілець A» має масу, більшу від «ваги» Сонця в 100 тис. разів. В аналітичній записці вчені наводять розрахунки вселенського об’єкта, який 4,02 (± 0,16 ± 0,04) млн разів важчий від земного світила. Астрономам вдалося обчислити відстань від Землі до спостережуваної з 1995 року чорної діри – 7,86 (± 0,14 ± 0,04 кілопарсека).

Стрілець А справляє визначальний вплив на формування зоряних систем.

У самих центрах Чумацького Шляху і Туманності Андромеди є масивні чорні діри, які через 4 млрд років зіллються в одну гіпермасивну. Вчені відзначають, що щільність матерії у Всесвіті не перевищує 10-29 г/см3, температура – мінус 273 градусів по Цельсію. Темна енергія займає 68,3 % обсягу, а темна матерія — 26,8 %, решта – це баріонна речовина (4,9 %).

Натхнення: svopi.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments