Всесвіт

Космічна радіація може викликати пошкодження мозку у підкорювачів Марса

Радіація, що пронизує космос, при тривалих польотах, приміром, на Марс, може призвести до загибелі людини. Це ще раз підтвердили американські дослідники. Провівши досліди на мишах, вони з’ясували, що космічна радіація здатна призвести до пошкодження центральної нервової системи людини. І якщо це не вб’є космонавтів безпосередньо, то може призвести до трагедії через порушення роботи мозку.

03-05-15-foto-600x450-1

Перед відправкою космонавтів на підкорення Марса, необхідно вирішити проблему захисту екіпажу від космічної радіації. Вчені-онкологи опублікували в науковому журналі Science Advances результати своїх досліджень, яке спонсорувало NASA. В ході експерименту мишей піддавали впливу заряджених частинок – аналогічних тим, що становлять промені космічної радіації. Через деякий час у тварин помітно погіршилися когнітивні функції, стали помітні ушкодження нейронів і синапсів, які відповідають за одержання і передачу нервових імпульсів.

Гризуни продемонстрували зниження пам’яті, погану здатність до навчання, перестали звертати увагу на різні іграшки, які перебували в клітках, і виявляли все менше зацікавленості оточуючим світом.

[ads2] Керівник дослідження професор променевої онкології Чарльз Лаймолі з Каліфорнійського університету в Ірвайні впевнений, що космічні мандрівники, зіткнуться з аналогічними проблемами, що і миші в його лабораторії. Частинки, з яких формуються космічні промені можуть проникати крізь обшивку космічного корабля і потрапляти в тіла астронавтів.

«Наслідком цього може стати порушення когнітивної функції, яке рано чи пізно неминуче приведе до зниження працездатності, дезорієнтації у часі і просторі, підвищеної тривожності і проблем з порушенням пізнавальної функції організму», – заявив Лаймолі.

Науковець також додав, що тривалий вплив космічної радіації може спричинити за собою зниження швидкості реакції і здатності до вирішення проблем. А це може загрожувати життю людини в умовах надзвичайної ситуації.

Читайте також: 

Як розповіла представник американського космічного агентства Стефані Щірхольц, за планами, місія на Червону планету займе близько 2,5 років. Півроку корабель буде летіти до Марса, півроку назад і ще 18 місяців відводиться мандрівникам на дослідження самої планети.

Як зазначила Лаймолі, на сьогоднішній день є тільки два варіанти реалізації марсіанської одіссеї: посилювати захист поверхні космічного корабля, щоб він не пропускав шкідливі промені, або створювати якісь ліки, які зможуть нейтралізувати згубний вплив космічної радіації.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button