Всесвіт

Вперше в історії вивчення космосу вчені представлять реальні зображення чорної діри

Протягом багатьох років вчені визнавали, що одна з найбільших і найзагадковіших речей про чорні діри – це той факт, що їх не можна побачити. Для цього знадобиться один потужний телескоп або навіть кілька. Саме тому телескоп «Event Horizon» являє собою цілу мережу телескопів, що охоплюють весь світ. Коли вони синхронізуються разом, команда вчених EHT сподівається, що вони захоплять знімок, досить великий, щоб нарешті побачити найзагадковіше явище в космосі – чорну діру.

Ця мережа, що складається з окремих радіотелескопів по всій планеті, об’єднує свої дані в справжній віртуальний телескоп. Тарілки синхронізовані так, щоб одночасно спостерігати одну й ту ж саму точку в просторі. Це збільшення в поєднанні з об’єднаною силою глобальної мережі телескопів EHT дозволяє команді побачити гази Чумацького Шляху, що оточує чорну діру.

У квітні 2017 року телескопи захопили детальні зображення Стрільця А * в центрі Чумацького Шляху, які, на думку вчених, відзначають місце розташування гігантської чорної діри.

«Члени EHT активно працюють над розумінням інструментальних ефектів і форматуванням результатів аналізу зображень і науки, які будуть шукати силует чорної діри. До того, як результати будуть оголошені публічно, вони будуть розглянуті і додатково перевірені вченими, які не є членами співпраці EHT, як частина стандартного процесу експертної оцінки, необхідної для будь-якої наукової публікації ». – говоритися в повідомленні групи вчених.

Однак, якщо чорна діра випромінює радіацію, а замість цього захоплює все, що потрапляє в неї, як можна зафіксувати те, що не залишає видимих ознак її присутності? Вчені відповідають, що в той час як сама чорна діра не випромінює світла, її навколишнє середовище виділяє гази, що оточують цю область. «Спостерігаючи за цією областю, EHT може спостерігати структури, які є результатом сильного тяжіння чорної діри», – говорять вчені.

Враховуючи, що вся команда EHT працює над тим, як краще представити свої результати з квітня минулого року, це тільки питання часу – фотознімки чорної діри в цьому році. Так що незабаром ми зможемо побачити перше в світі зображення чорної діри.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button