Всесвіт

На Місяці виявили сліди жахливого удару

Американські астрофізики Джон Уейд і Бернард Вуд провели дослідження, яке підтвердило гіпотезу ударного формування Місяця. Матеріали наукової роботи оприлюднені в журналі Earth and Planetary Science Letters.

Вчені провели розрахунки за допомогою моделювання на комп’ютері, а також вивчили зразки ґрунту, взятого на поверхні Місяця. У ньому фахівці раніше знаходили воду. Тривалий період часу пояснити наявність даної рідини в зразках місячної породи не представлялося можливим. Припускали, що вода повинна була перейти в газоподібний стан і зникнути з супутника нашої планети відразу ж після її появи.

Теорія ударного формування Місяця говорить про те, що супутник Землі утворився внаслідок потужного зіткнення планети з якимсь великим космічним тілом. Маса такого тіла становила майже чверть маси Землі. Єдина логічна розбіжність в даній гіпотезі залишалася наявність води. Тим не менш, нові наукові дослідження підтвердили факт того, що високі температури не стали на заваді процесу розчинення водню в магматичному диску, з якого пізніше сформувався Місяць.

На самому початку народження супутника нашої планети водень або вода могли знаходитися в розчиненому вигляді магми всередині. Поступово ці речовини затверділи і перетворилися в кристали, а пізніше у поверхневих породах Місяця їх виявили сучасні вчені.

Натхнення: svopi.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button