Всесвіт

Космічний мандрівник відвідав Сонячну систему

Космічний відвідувач A/2017 U1, який є міжзоряним об’єктом, відвідав нашу Сонячну систему цієї осені.
Його максимальне зближення з Сонцем відбулося 9 вересня, а швидкість об’єкта при цьому склала 156,400 км/год відносно Сонця.


Астрономи впевнені, що даний об’єкт вперше відвідав нашу Сонячну систему і, можливо, він більше ніколи в наших околицях не з’явиться.

Об’єкт A/2017 U1 був виявлений дослідниками за допомогою телескопа Pan-STARRS 1, розташованому на Гавайях.

«Ми чекали зустрічі з подібним об’єктом протягом багатьох десятиліть” – сказав Пол Чодас, менеджер з Центру Досліджень Навколоземних Об’єктів (NASA). «В теорії ми знали, що подібні об’єкти існують, але нам ще ніколи не доводилося з ними зустрічатися. Для нас це перше подібне відкриття» – додав дослідник.

Ґрунтуючись на попередньому висновку, вчені можуть сказати, що виявлений міжзоряний об’єкт має гіперболічної орбіту. Астрономи припускають, що A/2017 U1 може бути віддаленим астероїдом або кометою, який випадково залетів в нашу Сонячну систему.

«Зараз ми не можемо точно сказати, звідки прибув цей об’єкт, однак ми будемо працювати над перевіркою різних версій», – заявив учасник дослідження Метью Холман.

Передбачається, що діаметр A/2017 U1 складає близько 400 метрів. 2 вересня він перетнув орбіту Меркурія, а через тиждень максимально зблизився з Сонцем.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button