Всесвіт

Вчені зрозуміли, як на супутник Юпітера могло потрапити життя (відео)

Вчені провели комп’ютерне моделювання, щоб перевірити, чи могли астероїди і комети привести до того, що на Європі, можливо, є життя.

Удари комет і астероїдів по природному супутнику Юпітера могли транспортувати важливі інгредієнти для життя, знайдені на поверхні Європи, в її прихований океан рідкої води. Дослідження показало, що це можливо, навіть якщо «космічне бомбардування» не пробило крижану оболонку супутника газового гіганта.

До такого висновку прийшли автори нового експерименту, який провели співробітники Техаського університету в Остіні. Вчені розробили комп’ютерну модель, щоб зрозуміти, що відбувається на Європі після того, як комета або астероїд потрапляє в крижану оболонку супутника. За оцінками, товщина її покриву становить десятки кілометрів.

Комп’ютерне моделювання показує, що тала вода опускається в океан протягом декількох сотень років після удару. Кредит: Карнахан та ін.

Згідно з отриманими даними, якщо удар буде досить сильним, щоб частинки комети або астероїда потрапили на глибину п’яти кілометрів, тала вода, що нагрівається опуститься крізь іншу частину льоду. Завдяки цьому різні окислювачі — клас хімічних речовин, необхідних для життя — можуть потрапити з поверхні супутника в океан. Там вони можуть підтримувати будь-яке потенційне життя в захищених водах.

На цей час зіткнення з кометами і астероїдами — один з найбільш ймовірних механізмів виникнення життя на Європі. Вчені вже виявили десятки кратерів на її поверхні, багато з яких відрізняються хвилястою поверхнею, що свідчить про замерзлу талій воді і післяударному русі під кратером.

Чи можуть окислювачі потрапити звідти, де вони природним чином утворюються на поверхні Європи, в океан — одне з найбільших питань планетологів. Незважаючи на результати нового дослідження, вченим потрібно більше даних. Їх збере космічний корабель в рамках майбутньої місії НАСА Europa Clipper. Це допоможе відповісти на питання, чи є на супутнику Юпітера життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button