Екологія

Кращий іспанський хамон може зникнути через кліматичну кризу

Підвищення температури і мала кількість опадів загрожують ключовому інгредієнту раціону свиней – жолудям з дубових лісів.

Цінний іспанський хамон Iberico Bellota знаходиться під загрозою через кліматичну кризу, оскільки підвищення температури і мала кількість опадів наражають на небезпеку ключовий інгредієнт раціону свиней – жолуді.

Серед усіх різновидів шинки жодна з них не користується такою пошаною, як хамон Іберіко беллота, який продається за ціною понад 100 євро за кілограм. Його виробляють виключно з чорноногих свиней, які повинні провести останній місяць свого життя, харчуючись жолудями (bellotas) у дехесі, типі дубового лісу, характерного для заходу та північного заходу Іспанії.

Проблема в тому, що через незвично спекотне і сухе літо дуби дають менше жолудів. Це, а також падіння ринкової ціни, призвело до 20-відсоткового скорочення продажів іберійського хамона, виробленого в минулому році в Естремадурі, одному з чотирьох невеликих регіонів, що мають офіційне найменування denominaciоn de origen.

Минулий рік був найспекотнішим за всю історію спостережень в Іспанії і третім найбільш посушливим. Кількість опадів в Естремадурі скоротилася приблизно на 35% за останні 50 років.

“Дехеса складається з кам’яних дубів, які ростуть у вологому кліматі, так що це пережиток тих часів, коли клімат тут відрізнявся від сучасного” – сказав Франсіско Еспарраго, президент компанії Senorio de Montanera, що виробляє хамон вищої якості. “Я очікую, що цей рік, який пережив посуху минулого літа і малодощливу зиму, буде найгіршим за всі 40 років, що я працюю в дехесі», — сказав він.

Згідно з правилами, виробники шинки можуть імпортувати жолуді з інших країн, але Еспарраго не в захваті від цієї ідеї.

“Основне джерело – Марокко і Алжир, де, звичайно, свиней не вирощують, але я турбуюся, що імпорт жолудів може викликати нові хвороби, як це сталося, коли ми імпортували пальми з Єгипту», — сказав він.
Червоний пальмовий довгоносик був завезений в Іспанію через Єгипет в 1993 році і згодом знищив десятки тисяч пальм.

Кращий хамон виробляється в деяких з найбідніших регіонів Іспанії і є життєво важливим компонентом місцевої економіки, забезпечуючи тисячі робочих місць в районах, які входять в число «чорних крапок» безробіття в Європі.

“Справа не тільки в свинях”, – каже Еспарраго, який скаржиться на відсутність фінансування для пересадки дерев. “Якщо дехеси не виживуть, то і пасти худобу буде ніде».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button