Наука

Дослідження: травма від кліматичної катастрофи може змінити функцію мозку

Згідно з даними, опублікованими в журналі PLOS Climate, травма від екологічних і кліматичних лих може викликати довгострокові зміни в когнітивних функціях людини.

Дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго та Каліфорнійського державного університету використали наявні дані про тих, хто пережив найсмертоноснішу пожежу в історії Каліфорнії у 2018 році.  Вчені виявили, що серед підгрупи людей, які безпосередньо зазнали впливу вогню, електроенцефалографія (ЕЕГ) показала помітні відмінності в активності мозку і когнітивних функціях.

Велика частина існуючого обсягу досліджень стихійних лих, викликаних зміною клімату і їх наслідків зосереджена на суб’єктивних відчуттях, про які повідомляють самі люди, таких як розлад настрою або стрес, коментує дослідження співавтор роботи Джіоті Мішра, доцент психіатрії Каліфорнійського університету в Сан-Франциско.

“Насправді ми хотіли побачити, чи є якісь об’єктивні зміни когнітивних функцій та функцій мозку, які спостерігаються у людей, які зазнали пожеж”, – сказала вона. “І ми виявляємо, що дійсно існують певні когнітивні відмінності порівняно з контрольною групою, яка ніколи не піддавалася пожежам».

Ті, хто пережив пожежу, були більш схильні відволікатися і показали більш високу активність лобових часток, що говорить про те, що їм потрібно докладати більше зусиль для обробки інформації, що надходить в мозок.

Дослідники припускають, що подібні зміни можуть спостерігатися і у тих, хто вижив в інших стихійних лихах.

Значна частина втрат від стихійних лих досі традиційно вимірюється з точки зору матеріальних збитків, травм та людських жертв, але для оцінки їх впливу на психічне здоров’я людини необхідні подальші дослідження.

“Об’єктивні дані, які ми маємо, з точки зору когнітивних змін та змін функцій мозку, вражають тим, що вони з’являються навіть через пів року чи рік після того, як справді сталося перше стихійне лихо. Таким чином, в такому випадку спільноти живуть зі змінами у своїй фізіології, які мають довгостроковий характер, і щодня справляються з цим стресом», — наводить слова одного з авторів дослідження The Hill.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button