Екологія

Танення льодовиків Гренландії підняло рівень світового океану на 2,2 міліметри за два місяці

Танення льодовиків Гренландії підняло рівень світового океану на 2,2 мм за два місяці — про це повідомляють вчені з Каліфорнійського університету в Ірвіні. Під загрозою затоплення — 400 млн осіб.

Літо 2019 року було настільки теплим, що це спровокувало танення більш 600 млрд. тонн льоду в Гренландії — цього було достатньо, щоб підняти рівень світового океану на 2,2 мм всього за два місяці. Про це повідомили вчені з Каліфорнійського університету в Ірвіні.

Аналіз супутникових даних виявив швидке танення криги лише за кілька місяців аномально високих температур навколо північного полюса. 2019 рік був найспекотнішим за всю Арктики, при цьому мінімальна річна площа морського льоду в регіоні була другою за величиною в світі.

Дослідники відзначили, що втрата льодовиків викликає підйом рівня океану, піддаючи небезпеці прибережні міста і селища по всьому світу. Вчені підрахували, що величезний крижаний щит Гренландії втратив в середньому 268 млрд. тонн льоду в період з 2002 по 2019 рік — менше половини того обсягу, який розтанув у 2019 році.

Льодовики тануть по всьому світу із-за глобального потепління, викликаного антропогенною зміною клімату. Лід відбиває сонячне світло, тому поверхні під ними поглинають ще більше тепла, що призводить до подальшого прискорення танення. Лід Гренландії тане в сім разів швидше, ніж це було в 1990-х роках. Це ставить під загрозу затоплення 400 млн осіб до кінця століття.

Прискорення темпів танення льодовиків відбувається і в Антарктиці. Останнє дослідження показало, що там танення спостерігається в основному на заході, в той час як на сході навпаки збільшується випадання снігу і обмерзання. Вчені зауважують, що цей процес лише частково компенсує втрати від танення льодовиків.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button