Екологія

Дослідження: глобальне потепління пов’язане з кожної третьої смертю від перегрівання

Міжнародна команда дослідників з’ясувала, що в період з 1991 по 2018 рік понад третини всіх смертей, в яких зіграли роль екстремальні температури, були пов’язані з глобальним потеплінням. Про це повідомляється в журналі Nature Climate Change.

Найбільше в своєму роді дослідження було проведено під керівництвом Лондонської школи гігієни та тропічної медицини (LSHTM) і Бернського університету в рамках спільної дослідницької мережі Multi-Country Multi-City (MCC). Використовуючи дані з 732 населених пунктів в 43 країнах світу, вони вперше показали реальний внесок антропогенної зміни клімату в підвищення ризику смертності від спеки.

Їх оцінки показали, що 37% всіх смертей від спеки в літні періоди були пов’язані з потеплінням на планеті в результаті антропогенної діяльності. Відсоток смертей, викликаних глобальним потеплінням, був найвищим у Центральній і Південній Америці (до 76%, наприклад, в Еквадорі або Колумбії) і Південно-Східної Азії (від 48% до 61%).

Їх оцінки також показують кількість смертей від антропогенної зміни клімату, що відбулися в конкретних містах: 136 смертей на рік в Сантьяго-де-Чилі (44,3% від загальної кількості смертей від спеки в місті), 189 в Афінах (26,1%), 172 в Римі (32%), 156 в Токіо (35,6%), 177 в Мадриді (31,9%) і так далі. Автори кажуть, що отримані ними дані є ще одним доказом необхідності прийняття рішучих заходів щодо зниження потепління в майбутньому.

«Ми очікуємо, що частка смертей, пов’язаних зі спекою, буде продовжувати зростати, якщо ми не почнемо нічого у зв’язку зі зміною клімату або не адаптуємося до нього. Поки середня глобальна температура підвищилася всього на 1 ° C, що є малою часткою того, з чим ми можемо зіткнутися. Особливо якщо викиди продовжать безконтрольно рости », – відзначили дослідники з університету Берна.

Вчені додали, що глобальне потепління впливає на здоров’я декількома способами: від прямого впливу, пов’язаного з лісовими пожежами та екстремальними погодними умовами, до змін в поширенні трансмісивних захворювань. Однак вони також додали, що зростання смертності та захворюваності все одно є занадто високим. З огляду на те, що сценарії майбутніх кліматичних умов передбачають значне підвищення середніх температур, екстремальні явища, такі як теплові хвилі, приведуть до ще більших ризиків для здоров’я людини.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button