Відео

Кращі знімки Землі з МКС за останній час в одному відео

Космонавти регулярно роблять знімки Землі з орбіти. В рамках святкування Міжнародного дня космонавтики Обсерваторія землі НАСА представила недавні знімки з МКС.

Зрозуміло, астронавти знімають не тільки в наукових цілях, але і роблять знімки, які подаються особисто їм цікавими. В даному відео зібрані найбільш примітні кадри, зроблені за останній час.

Ришат

Це геологічне утворення, відоме також як Око Сахари, розташоване в мавританській частині пустелі Сахара, неподалік від поселення Уадан. Його діаметр — близько 50 квадратних кілометрів. Завдяки своїй примітній формі і гарної видимості на тлі пустелі воно довгий час служило для космонавтів на орбіті своєрідним орієнтиром.

Північно-Шотландське нагір’я

У лютому 2018 року астронавтам випав рідкісний шанс побачити високогір’ї, зазвичай сховане за хмарами. У правій частині знімка можна побачити озеро Лох-Несс. Цікаво, що назва Хайленд (гірські райони) є протилежністю назвою Лоуленд, яка визначає низинну, південну і менш гористу частину Шотландії. Спосіб життя мешканців рівнин і горців сильно відрізнявся — перші воліли землеробство і були, як правило, більш забезпеченими. Горяни займалися скотарством, а також довше зберігали кланову структуру.

Озеро Дорудзан

Сонце відбивається від цього водоймища, розташованого в пустелі, оточеній горами Загрос в Ірані.

Перл-Катар

Штучний острів Перл-Катар (що в перекладі означає «Перлина Катару») розташований у узбережжя Дохи (столиці Катару). Ім’я острова — данина історії, адже до нафтового буму основні кошти в бюджет приносив видобуток перлів. Навіть сам острів нагадує головну нитку.

Озеро Тахо

У серпні 2017 року в районі озера Тахо, розташованого біля гірського хребта Сьєрра-Невада в США, снігу було зовсім небагато. Однак після надзвичайно сухої зими в березні 2018 року весь регіон був буквально встелений сніговим покривом. Снігопади важливі для цього регіону, так як впливають на гірськолижні курорти та на постачання прісною водою.

Кнопка «Наверх»