Всесвіт

«Крива світла» допоможе впоратися з космічним сміттям

Нове дослідження пропонує новий метод стеження за супутниками, що вийшли з ладу. У цьому допоможе відбите сонячне світло.

Коли супутник виходить з ладу, то зв’язок з ним фактично втрачається, і він перетворюється в космічне сміття, яке, між іншим, може бути небезпечним для інших об’єктів, які знаходяться на орбіті. Фільм «Гравітація» тому яскрава ілюстрація.

Вчений з Університету Пурдуе Каролін Фруе, запропонувала вирішити проблему з «втраченими супутниками» поклавшись на світло, яке відображає цей об’єкт. Телескоп збирає інформацію про світло і таким чином виходить «крива світла», за якою можна отримати інформацію про обертання супутника і його стан. Таким чином, можна буде зрозуміти з Землі, коли у супутника починаються проблеми.

На думку дослідника, цей метод більш ефективний, ніж використання радара, оскільки, наприклад, може ідентифікувати об’єкти навіть на великій висоті.

Зараз дослідники ставлять завдання, що в найближчі п’ять-десять років удосконалити техніку «криве світло», що дозволило б отримувати більш точні дані. Поки що цей метод досить достовірно може дати інформацію про відомі об’єкти, але в майбутньому вчені сподіваються на те, що «крива світла» буде ефективна і з не ідентифікованими.

Згідно з базою даних стратегічного командування США, зараз на орбіті знаходиться більше 100 000 об’єктів розміром більше, ніж монета в один пенс.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button