Екологія

Кросовери збільшують викиди вуглекислого газу в атмосферу до 1 мільярда тонн на рік

Експерти вважають, що популярність SUV-авто призводить до зростання попиту на нафту і кліматичної кризи.

Фото автора Chris F: https://www.pexels.com/uk-ua/photo/8678672/

SUV (від англійського Sport Utility Vehicle) — спортивно-утилітарні автомобілі, кросовери, які часто плутають з позашляховиками, улюблені багатьма водіями по всьому світу, стають все більшою проблемою для навколишнього середовища. За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), постійне глобальне зростання продажів таких автомобілів збільшило викиди вуглекислого газу в атмосферу майже до 1 мільярда тонн у 2022 році. Близько 330 мільйонів машин на дорогах виробили викиди, еквівалентні сукупним національним викидам Великобританії і Німеччини в минулому році. Якби кросовери були країною, вони посіли б шосте місце у світі за рівнем забруднення навколишнього середовища.

Експерти МЕА відзначають, що ці транспортні засоби більше і важче звичайних автомобілів і споживають в середньому на 20% більше палива, що стало причиною третини збільшення світового попиту на нафту. Продаж кросоверів різко зріс в останні роки, збільшившись з 20% нових автомобілів в 2012 році до 46% від усіх автомобілів в минулому році.

Хоча приблизно кожен шостий автомобіль, проданий в 2022 році, був електричним, експерти МЕА заявили, що популярність електричних кросоверів зростає не так швидко, як потрібно, щоб компенсувати зростаючий витрата масла і викиди більш широкого автопарку звичайних автомобілів.

Електричні SUV також вимагають більших акумуляторів для їх живлення, тому зростаючий ринок електричних машин надасть додатковий тиск на ланцюги поставок акумуляторів і ще більше збільшить попит на критично важливі мінерали, необхідні для виробництва акумуляторів, вважають експерти.

Тому група активістів Tire Extinguisher заявила, що за останній рік вони спустили понад 10 000 шин у машин в 17 країнах, включаючи США і Нову Зеландію. Таким чином вони намагаються привернути увагу політиків і суспільства до цих забруднюючих навколишнє середовище автомобілів і тепер виступають з вимогою «заборони на SUV в міських районах, зборів за забруднення навколишнього середовища для припинення існування таких машин і масштабних інвестицій в безкоштовний громадський транспорт».

За даними МЕА, у 2022 році продажі електромобілів різко зросли, збільшившись на 60% з 2021 року до більш ніж 10 млн автомобілів. Однак при цьому було продано 29 млн неелектричних SUV.

У 2021 році Національне аудиторське управління Великобританії повідомило, що зростання продажів кросоверів і збільшення дорожнього руху звели нанівець скорочення викидів CO 2 від продажів електромобілів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button