Наука

Названа головна небезпека двох популярних дієт

Згідно з новим дослідженням, дієта з акцентом на м’ясо, ймовірно, шкідлива для здоров’я планети.

Фото автора Pixabay: https://www.pexels.com/uk-ua/photo/361184/

Порівняння м’ясної та рослинної дієт гаряче обговорюється як у дослідницькій спільноті, так і самопроголошеними гуру здоров’я в соціальних мережах. Автори нового дослідження знайшли ще один плюс дієти на рослинній основі. Вчені розглянули вплив на навколишнє середовище вибору палео- або кето-дієт замість веганства. Результати, сподіваються дослідники, допоможуть людям вибрати режим харчування, який не тільки корисний для здоров’я, але й екологічно безпечний.

Коли справа доходить до більш екстремальних режимів харчування, палео – і кето-дієти знаходяться на одній стороні поля, а веганство — на іншій. Люди, які сидять на палео-дієті, зосереджуються на м’ясі, овочах, фруктах та горіхах, уникаючи квасолі та злаків, тоді як практикуючі кето відмовляються від майже всіх вуглеводів, натомість зосереджуючись на м’ясі та жирах. Вегани уникають всіх продуктів тваринного походження, в тому числі і побічних. Кето-дієта – одна з найпопулярніших на цю мить. Очікується, що глобальний інтерес до кетогенної дієти продовжить рости, і до 2027 року обсяг ринку досягне більше $15 млрд. Палео-дієта, як ще одна низьковуглеводна система харчування, набирає все більшої популярності.

Дослідники з Університету Тулейн застосували незвичайний підхід для порівняння планів харчування: вони відстежили вуглецевий слід палео – та кето – дієти порівняно з рослинною. Вуглекислий газ є ключовим фактором глобального потепління.

Щоб узагальнити результати, вчені використовували інформацію з бази даних dataField. Вона відстежує вуглецевий слід різних продуктів харчування. Дослідники також вивчили вплив різних типів дієт на харчування, застосувавши бальні значення, отримані з федерального індексу здорового харчування, до даних понад 16 000 дорослих, які брали участь у Національному дослідженні здоров’я та харчування центрів з контролю захворювань.

Вони виявили, що на кожні 1000 споживаних калорій при кето-дієті припадає майже 3 кг вуглекислого газу, а на палео-дієту — 2,6 кг парникових газів. Вуглецевий слід веганської дієти в рази нижче – лише 0,7 кг вуглекислого газу на кожну 1 000 споживаних калорій. А, значить, палео-і кето-дієти створюють майже в чотири рази більше викидів парникових газів, ніж веганські.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button