Екологія

Австралійців виснажило найспекотніше літо в історії

Ви чули, що в Австралії було жарко. Таким чином, не здивуєтеся, що австралійський уряд офіційно оголосив літо 2018-2019 року найспекотнішим в країні.

«Для багатьох не буде сюрпризом, що це літо стане найтеплішим в історії», — сказав Ендрю Уоткінс, австралійський метеоролог.

У минулого літа був приголомшливий початок, коли рекордна спека викликала підвищення температури до 22 градусів за Фаренгейтом вище норми у Вікторії, Південній Австралії і Західної Австралії близько Різдва. Гарячкова погода зберігалася в січні, який і назвали найспекотнішим місяцем Австралії. У Новому Південному Уельсі жителі пріли у найбільш спекотну ніч в країні, ртутний стовпчик не опускався нижче 97 градусів.

Тисячі летючих лисиць загинули від спеки. Масове вимирання риби в басейні річки Мюррей-Дарлінг було також частково пов’язано з температурою, повідомляє AFP. У деяких частинах Австралії, включаючи Тасманію, були загоряння. Сільське господарство постраждало від посухи.

Одним з можливих факторів усталеної спеки вважають Ель-Ніньо в тропічній частині Тихого океану. Течія Ель-Ніньо змінює погоду Південно-Східної Австралії, це, ймовірно, призведе до зміни клімату.

«Вчені десятиліттями говорили, що зміни клімату, викликані спалюванням викопного палива, що робить екстремальні погодні явища більш серйозними і більш частими, — вважають австралійські метеорологи. — Останнє літо в Австралії — це тільки один приклад».
Якщо не прийняти якісь радикальні заходи, це може стати новою нормою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button