Інтернет

Google не буде роздавати інтернет з аеростатів

Компанія не церемониться з невигідними для них задумами. Навіть якщо вони широко рекламувалися.

Поки Space X розвиває космічний інтернет Starlink, Google закриває анонсований доступ в інтернет через аеростати Project Loon.

Американська технологічна компанія Alphabet офіційно оголосила про закриття Project Loon – проєкту по роздачі інтернету з аеростатів у важкодоступних районах світу, який стартував під егідою Google влітку 2013 року.

«При тому, що Project Loon переслідує амбітну задачу – дати мільярду користувачів у важкодоступних районах світу або там, де звичайні технології занадто дорогі, можливість виходити в інтернет. Незважаючи на те, що ряд партнерів заявив про бажання брати участь у проєкті, ми так не знайшли способу знизити витрати до досить низького рівня, щоб побудувати довгостроковий і стійкий бізнес. Розробка радикально-нових технологій за своєю суттю ризикована, але від цього не стає легше повідомляти новину про закриття Project Loon », – заявив глава проєкту Алістер Вестгарт.

У компанії підкреслили, що за минулий час фахівці в рамках Project Loon змогли вирішити безліч технологічних завдань – від того, як підтримувати аеростати в повітрі тривалий час до того, як зробити компактне працездатне дешеве і потужне обладнання для роздачі інтернету.

Нагадаємо, перший комерційний доступ в інтернет за допомогою аеростатів був розгорнутий в Кенії, де запустили 35 літальних апаратів, кожен з яких покривав «мережею» близько 80 квадратних кілометрів. Project Loon в цій африканській країні пропрацює рік – з літа 2020 року, коли офіційно почалася роздача інтернету, до літа 2021 року, коли проєкт згорнутий.

Співробітників Project Loon, як відзначають в Alphabet, звільняти не будуть. Фахівців переведуть на інші посади всередині Alphabet, Google і експериментального підрозділу фірми X, де працюють над новими проєктами.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments