Інтернет

У Китаї створюють свою мережу Starlink. Швидкість обміну даними буде в п’ять разів вищою

Китай приступив до створення супутникової 5G-мережі для конкуренції зі Starlink.

Китайський стартап GalaxySpace почав реалізовувати аналог проєкту космічного Інтернету Starlink. На космодром вже відправили першу партію супутників зв’язку. В основу розробки збираються покласти протокол зв’язку 5G, тому, за словами розробників, їх мережа буде в 5 разів швидше американського варіанту.

Відзначається, що високошвидкісне підключення і низькі затримки дозволять розробникам обмежитися меншим числом супутників для повноцінного запуску, на відміну від Starlink.

У космос збираються запустити близько 1 000 супутників, це в 11 разів менше, ніж у випадку зі Starlink. Мережа GalaxySpace буде працювати з терміналом на швидкості понад 500 Мбіт/с. Starlink забезпечує швидкість 110 Мбіт/с, проте компанія обіцяє з часом підняти її до 500 Мбіт /с і навіть підтримати стандарт 6G.

У GalaxySpace вже випробували перший супутник – зокрема, розробники перевірили, чи пропадає зв’язок при несприятливих погодних умовах. Навіть при сильних опадах зв’язок не переривалася і швидкість залишалася не нижче 80 Мбіт/с.

Поки що планується, що основними клієнтами мережі будуть держустанови і військові підрозділи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button