Всесвіт

«Кьюріосіті» натрапив на таємничу перешкоду

Ще в жовтні минулого року інженери NASA зуміли полагодити бур на марсоході, який був пошкоджений цілий рік, і тепер учені знову беруть проби марсіанських порід. Але нещодавно «Кьюріосіті» натрапив на якісь дивні скелі, які просто не може пробурити.

Команда «Кьюріосіті» вибрала тиждень тому скелю для буріння і назвала її Voyageurs. Марсохід повинен був взяти там зразки, але бур не зміг пробитися в породу і застряг вже через кілька сантиметрів.

За всю історію місії «Кьюріосіті» така невдача його спіткала вперше, оскільки раніше його буру піддавалися всі зустрінуті скельні породи. Нещодавно марсохід переїхав у новий район, і можливо скелі там набагато міцніші, але вчені хочуть знати чому.

«Можливо така жорсткість пов’язана з водною хімією в даній місцевості?» — запитує Марк Сальваторе, один з учених в команді марсохода. — «Чи ж така жорсткість виникла в результаті цементування, коли багата залізом вода проникла в осадові породи?»

У будь-якому разі нові факти допоможуть ученим зрозуміти, яким був Марс мільйони років тому до того, як перетворився на пустелю, нехай марсоходу і не вдалося взяти зразки.

Через кілька тижнів вчені спробують пробурити породу знову, вже в іншому місці. Але в будь-якому випадку, навіть якщо «Кьюріосіті» знову зазнає невдачі, ми дізнаємося щось нове про Марс.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button