Земля

Квітучий фітопланктон знайшли під льодами Антарктиди (фото)

Група вчених з університетів Брауна і Окленда представила результати дослідження океану, покритого антарктичним льодом. Вибіркові зразки та моделювання доступності світла під водою показують наявність квітучого фітопланктону в Антарктиді.

Досі вважалося, що морський лід, що покриває Південний океан, блокує все світло і не пропускає його у воду. Це повинно запобігати росту там фітопланктону – крихітних водоростей, які є основою водних харчових мереж. Проте численні спостереження відзначали появу водоростей, які починають цвісти як тільки океан звільняється від льоду.

Вчені припустили, що насправді цвітіння починається раніше і відбувається під льодом. Для перевірки гіпотези вони використовували дані, зібрані за допомогою плаваючих буїв BGC-Argo. Вчені зібрали спостереження з 51 поплавця, які здійснили 2197 занурень під лід у період з 2014 по 2021 рік.

Поплавці скидаються з дослідницьких суден за борт і залишаються для самостійного взяття біогеохімічних проб. У своїй роботі вчені використовували дані про рівень хлорофілу і рівні розсіювання світла. Фітопланктон розсіює світло пропорційно своєму розміру та концентрації.

Дослідники виявили, що 88% відбору проб під льодом зафіксували зростання фітопланктону до відступу морського льоду, а 26% свідчили про підлідне цвітіння. Дослідники відзначають, що наявність фітопланктону під льодом змінює уявлення про всю екосистему.

Вищі трофічні рівні мігрують туди, де є їжа, і якщо вона знаходиться під льодом, можна очікувати, що вся харчова мережа слідує за нею. Крістофер Хорват, керівник дослідження

Потрібні подальші дослідження, щоб зрозуміти, як функціонують ці приховані екосистеми та чи цвітіння фітопланктону приваблює хижаків та здобич під льодом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button