Всесвіт

“Вебб” показав зображення підростаючої зірки (фото)

Космічний телескоп “Джеймс Вебб” показав деталі хмари L1527 і її протозірки. Яскраві кольори туманності, видимі тільки в інфрачервоному світлі, показують, що вона активно збирає космічний «будівельний» матеріал і скоро стане повноцінною зіркою.

Сама протозірка прихована від очей в “перемичці” хмари у формі пісочного годинника. Протопланетний диск видно з ребра, на знімку це темна лінія. Світло від протозірки просочується вище і нижче його, висвітлюючи порожнини в навколишньому газі і пилу.

Хмари, пофарбовані в синій і оранжевий кольори на цьому інфрачервоному зображенні в репрезентативних кольорах, окреслюють порожнини, які утворилися в результаті цієї «зоряної відрижки». Все через те, що космічний матеріал вилітає з протозірки і стикається з навколишньою речовиною.

Сині ділянки – це місця, де пил найтонший. Фото: NASA, ESA, CSA та STScI. Обробка зображень: Дж. Де Паскуале, а. Паган та А. Кукемур (STScI)

Космічній хмарі L1527 всього близько 100 000 років – це відносно молодий об’єкт. З огляду на її вік і яскравість в далекому інфрачервоному діапазоні, l1527 вважається протозіркою нульового класу. Це означає, що вона знаходиться на самій ранній стадії зореутворення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments