Земля

Куди поділися таргани: чому вони зникли і куди пішли?

«Навіщо пішли таргани і куди?» – все частіше запитує народ. Століттями ми жили поруч з незнищенними паразитами і вже звикли до нашестя комах на дому. Так чому зникли таргани, які окупували наші кухні і ванні кімнати з незапам’ятних часів? Вчені і журналісти не раз намагалися з’ясувати причини зникнення прусаків, висуваючи найнеймовірніші версії.

d695356e4a629d382e89416170dd1853

В останні роки жителі мегаполісів змушені були констатувати цікавий факт – з квартир зникли таргани. Комахи, яких раніше можна було витравити з житла тільки дихлофосом, і то ненадовго, просто зникли. Деяких особин все ще можна зустріти в деяких квартирах або приватних будинках, але це не йде ні в яке порівняння з минулими нашестям чорно-рудої орди.

На перший погляд, цій події можна тільки зрадіти. Таргани зникли – і слава Богу! Відпала необхідність в розробці стратегічних заходів з їх витравлювння, на кухню тепер вночі можна виходити, не боячись наткнутися на не прошені гостей, які снують у тебе по чашках або тарілках з їжею.

Однак людина влаштована таким чином, що зміна звичного ходу речей викликає у неї почуття тривоги і занепокоєння. «Куди поділися таргани?», — задається питанням кожен другий, відчуваючи себе навіть трохи обділеним відсутністю цих звичних «домашніх улюбленців».

Слід зазначити, що вчені частково поділяють тривогу простих людей з приводу зникнення прусаків, висуваючи кілька версій того, куди зникли таргани.

Чому зникли таргани: версія перша

Таргани пішли, оскільки їм не вистачає їжі. Ні, кількість їжі в наших будинках зовсім не зменшилася, однак, з точки зору тарганів, раніше доступ до неї був вільним. Пригадайте, що ще кілька десятків років тому поліетиленові пакети були рідкістю: масло, наприклад, пакували в папір, а хлібобулочні вироби взагалі продавалися просто так. Зараз же навіть незначна дрібниця упаковується в товстий шар поліетилену, пробратися через який тарганам вкрай важко. А поява сміттєвих пакетів зробила для тарганів здобуття їжі взагалі непосильним завданням.

Однак ця гіпотеза не зовсім відповідає на питання «Куди зникли таргани?», адже у пошуках їжі вони повинні були кудись піти. Але збільшення популяції цих комах в одному місці нашої країни помічено не було.

 

Чому зникли таргани: версія друга

Їх убила велика кількість побутової хімії, використовуваної нами в повсякденному житті. Версія, треба зауважити, досить малоймовірна, враховуючи живучість даних особин. Слід нагадати, що прусаки відносяться до одних з найдавніших істот на Землі, які жили ще в епоху динозаврів. Але, на відміну від гігантських рептилій, цим перетинчатокрилим вдалося успішно пережити льодовиковий період і падіння Тунгуського метеорита. Більше того, вчені стверджують, таргани здатні вижити навіть після ядерного вибуху.

Куди пішли таргани: версія третя. Більш правдоподібна

Тарганів пригнічує радіочастотне випромінювання. Сьогодні складно уявити людину, у якої не було б мобільного телефону, а частіше – кількох, мікрохвильової печі, комп’ютера з Wi-Fi. Все разом це створює потужне радіочастотне поле, яке впливає на все живе, що знаходиться в радіусі його дії. Цілком можливо, що організм тарганів виявився надто чутливим до подібного роду випромінювання і колонія пруссаків просто загинула.

Куди поділися таргани: версія четверта. Також має право на існування

Велика кількість в наших продуктах генетично модифікованих організмів гнітюче подіяла на їх репродуктивну функцію. Одним словом, з ними трапилося те, про що вже давно застерігають вчені – через неправильне харчування ці комахи втратили здатність до розмноження. Якщо ця гіпотеза підтвердиться, то людству варто серйозно задуматися над власним майбутнім, оскільки в один прекрасний момент ми можемо опинитися на місці нещасних тарганів.

Чому пішли таргани: версія п’ята. Фаталістична

Деякі дослідники стверджують, що в минулі століття таргани зникали напередодні якихось катаклізмів. Так, згадується, що вони повністю зникли перед Другою світовою війною, а в Китаї – перед великим землетрусом. Чи не означає це, що таргани своїм зникненням намагаються попередити нас про небезпеку?

 

Натхнення: nlo-mir.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть