Земля

Палеонтологи відкопали «китайського дракона», який жив 240 тисяч років тому

Дослідники описали незвичайну викопну істоту з довгою та гнучкою шиєю, пристосованою для підводного полювання.

Палеонтологи з Китаю, США та Європи виявили та описали нову та напрочуд повну скам’янілість, яка належала п’ятиметровій водній рептилії Dinocephalosaurus orientalis, що жила в тріасовий період. Через надзвичайно довгу шию цих тварин також називають «драконами». Новій викопній істоті, за оцінками, близько 240 млн років.

Скам’янілість Dinocephalosaurus orientalis знайшли у провінції Гуйчжоу на півдні Китаю. Завдяки хорошій безпеці зразка палеонтологи проаналізували повну анатомію химерного доісторичного звіра. Це перша знахідка повного скелета копалини, досі дослідники знаходили лише «частини дракона».

Скам’янілість Dinocephalosaurus orientalis. Фото: Nicholas C. Fraser, Institute of Vertebrate Paleontology and Paleoanthropology, Chinese Academy of Sciences, Beijing

Це була дуже дивна тварина, зазначають автори дослідження. У Dinocephalosaurus orientalis були кінцівки, схожі на ласти, а шия довша, ніж тіло та хвіст разом узяті. Палеонтологи вважають, що довга і гнучка шия, що складається з 32 окремих хребців, могла дати перевагу при полюванні, і дозволити рептиліям добувати їжу, яка ховалася в ущелинах під водою.

Вчені стверджують, що тварина виглядала схожою на Tanystropheus hydroides — рептилію середнього тріасу. У цих тварин був схожий розмір, будова черепа та щелепи, адаптованої для лову риби. Але Dinocephalosaurus був більше пристосований до життя в океані завдяки більш гнучкій шиї, плавним кінцівкам і тулубу. Також на успішне підводне полювання натякає чудово збережені» риби в шлунку копалин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button