Земля

Розлом Хікурангі загрожує Новій Зеландії масовими землетрусами і цунамі

Найближчим часом фахівці Королівського науково-дослідницького інституту Нової Зеландії (GNS Science) планують провести дослідження розлому Хікурангі, який загрожує країні масштабними руйнівними землетрусами і цунамі. Гігантська тріщина знаходиться біля південно-східного узбережжя Нової Зеландії і являє собою зону субдукції, до якої Тихоокеанська літосферна плита занурюється під Північний острів.

ae6290a29ac79e49143c99d90d639002
Хікурангі має великий потенціал до катастрофи і вважається однією з найбільших геологічних небезпек держави. Однак розлом погано вивчений. В останні роки вчені змогли встановити, що в минулому він приводив до масивних підземних поштовхів і цунамі, але величина і частота цих подій досі не встановлена.

Читайте також: 

Минулого тижня група фахівців з GNS Science на чолі з доктором Лорою Уоллес отримали кошти на новий проект, згідно з яким протягом 5 років будуть займатися вивченням Хікурангі. За словами Уоллес, сучасна історія Нової Зеландії настільки коротка, що вчені не мають ні найаншого уявлення про те, на що в дійсності здатна зона субдукції.


Відомо тільки, що землетрус магнітудою 9,0 на Хікурангі поставить під загрозу десятки тисяч життів і призведе до збитків на мільярди доларів, у тому числі в таких великих містах, як Веллінгтон, Окленд і Крайстчерч.

«Як видно за даними GPS, значна частина зони субдукції залишається закритою і накопичує тиск, який в кінцевому підсумку вивільниться шляхом генерації дуже сильного землетрусу. Цей поштовх торкнеться не тільки оффшорної зони, але і всього Північного острова», – стверджує Уоллес.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button