Земля

Вчені описали справжніх комах-зомбі

Грибок, що зомбує мурах, змушує свої жертви вмирати поруч з мурашником і заражати велику кількість родичів.

Вчені з Бразильського федерального університету опублікували в науковому журналі PLOS ONE статтю про грибки Ophiocordyceps camponoti-rufipedis, які беруть під своє управління розум зараженого ним мурахи.

foto_cikavosti_25.08.2012-06

Заразивши робочого мурашку, спори грибка розвиваються в його тілі, поступово заміщаючи внутрішні органи. У якийсь момент мураха йде з мурашника, оскільки умови в ньому несприятливі для розвитку грибка, і той починає керувати свідомістю “трудяги”.

Читайте також: Мурахи з віком роблять кар’єру

Коли жертва слабшає, грибок змушує її забратися на рослину над мурашиною стежкою і, після того як мураха встромляє намертво жвали в центральну жилку листка, вбиває його. Далі з голови мурашки виростає тіло гриба, спори розсипаються по шляху потенційних жертв, а гриб повністю виїдає тіло нещасного мурахи.

foto_cikavosti_25.08.2012-06-01

Цікаво, що грибок Ophiocordyceps паразитував на комах ще 48 мільйонів років тому. Вчені дізналися про це, вивчивши скам’янілості, здобуті в німецькому кар’єрі Мессель.

Справа в тому, що після смерті комах на тому місці листка, де вони перебували, залишаються характерні сліди мурашиних жвал. Відбитки їх і були виявлені в шматку кам’яного вугілля.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button