Земля

Вчені прогнозують різке зниження активності Сонця

Сонце стане більш холодним і тьмяним до 2050 року, прогнозують астрономи з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго. Вчені вважають, що ці зміни стануть результатом “гранд-мінімуму сонячної активності” — періодичної події, під час якої магнітне поле Сонця послаблюється, утворюється менше плям і випромінюється менше ультрафіолету.

У своєму дослідженні фахівці поспостерігали за випромінюванням схожих з Сонцем зірок протягом 20 років і на основі цих даних дійшли висновку, що Сонце стане більш тьмяним до середини XXI століття.

Сонячна активність збільшується і зменшується з періодичністю в 11 років. При цьому, за розрахунками астрономів, до 2050 року температура Сонця може опуститися до маундерівського мінімуму, зафіксованого в період приблизно з 1645 по 1715 роки. Тоді, за підрахунками астрономів Едварда Уолтера Маудера, замість звичайних 40-50 тисяч на Сонці утворилося всього лише 50 плям. Цей відтинок історії часто пов’язують з малим льодовиковим періодом, проте не всі вчені згодні з такою думкою, вважаючи, що навіть при сильному падінні сонячної активності глобальне похолодання відбутися не може.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button