Всесвіт

Китайський всюдихід виявив на Місяці сліди небаченого раніше базальту (фото)

Аналіз матеріалів, зібраних китайським місяцеходом, показав наявність в реголіті невідомого раніше виду вулканічних матеріалів. Результати дослідження місячної породи опубліковані в Nature Astronomy.

Дослідники проаналізували зразки реголіту, зібрані китайським місяцеходом і доставлені на Землю автоматизованою міжпланетною космічною станцією «Чан’е-5». У складі грунту виявили сім видів гірських порід, в тому числі невідомий базальт.

Матеріали, зібрані “Чан’е-5” – наймолодший реголіт, доставлений на Землю. Його зібрали в лавовій області Океану Бур. Він сформувався близько 2 млрд років тому, в той час, коли Місяць ще був вулканічно активним.

Дослідники проаналізували близько 3 тис.частинок розміром менше 2 мм. Три з них відрізнялися незвичайними петрологічними і композиційними особливостями. Вони являють собою вітрофір (вулканічне скло) з високим вмістом титану, укладеним в склоподібну породу.

Знімки невідомих раніше базальтових порід під мікроскопом. Зображення: Xiaojia Zeng et al., Nature Astronomy

Автори дослідження вважають, що ці частинки, склад яких відрізняється від всіх раніше відомих матеріалів, сформувалися в областях Місяця, розташованих на відстані до 400 км від місця збору, і їх розкидало через зіткнення природного супутника Землі з астероїдами. При цьому, вчені були впевнені — невідомих матеріалів буде набагато більше, до 10% всіх зразків. Фактично їх виявилося набагато менше.

Це говорить про те, що дослідникам необхідно переглянути моделі того, як ударні викиди переміщують матеріали по місячній поверхні, принаймні в цьому регіоні. Подальший аналіз зібраних порід допоможе дізнатися більше про історію Місяця та його геологічну активність у минулому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button