Всесвіт

Створена найповніша 3D-карта холодних коричневих карликів

Астрономи склали найповніший список прилеглих коричневих карликів завдяки відкриттям, зробленим тисячами добровольців, що беруть участь в проєкті Backyard Worlds. Список і 3D-карта 525 коричневих карликів, у тому числі 38, про які повідомляється вперше, включають дані спостережень з безлічі астрономічних інструментів, включаючи кілька об’єктів NOIRLab. Результати підтверджують, що околиці Сонця на диво різноманітні в порівнянні з іншими частинами галактики Чумацький Шлях.

В результаті створено карту розташування понад 500 холодних коричневих карликів в околицях Сонця. Міжнародна команда астрономів за підтримки добровольців-вчених з колаборації Backyard Worlds: Planet 9 оголосила про безпрецедентний перепис 525 холодних коричневих карликів в межах 65 світлових років від Сонця, включаючи 38 нових відкриттів. Визначивши відстані до всіх об’єктів перепису, астрономи змогли побудувати тривимірну карту розподілу холодних коричневих карликів в околицях Сонця.

Цей прорив був заснований на нових наборах даних, опублікованих DESI Legacy Imaging Surveys, які об’єднують велику кількість астрономічних даних з різних джерел. Ці потужні набори даних огляду були об’єднані з новими вимірами відстаней з космічного телескопа НАСА «Спітцер», щоб створити кращу на сьогодні тривимірну карту околиць Сонця.

«Коричневі карлики – це маломасивні побічні продукти процесу утворення зірок, але найменш масивні з них мають багато спільних характеристик з екзопланетами. Це “лабораторії” екзопланет, але оскільки вони зазвичай працюють самі по собі й не мають проблем, викликаних сліпучим сонцем-господарем, їх набагато легше вивчати », – говорить Дж. Деві Кіркпатрік, вчений Каліфорнійського технологічного інституту.

Коричневі карлики іноді називають «не відбувші зірки». Вважається, що вони утворюються, так само як і зірки, але вони не стають досить масивними, щоб викликати ядерний синтез в їх ядрах. Їх слабкість і відносно невеликі розміри ускладнюють їх ідентифікацію без ретельного аналізу даних з чутливих телескопів, а це означає, що багато хто з них дотепер не були виявлені. Однак, знайшовши й вивчивши коричневі карлики, астрономи можуть більше дізнатися про зореутворення, а також про планети навколо інших зірок.

Щоб допомогти ідентифікувати невловимі коричневі карлики в масивних наборах даних, астрономи заручилися допомогою колаборації Backyard Worlds, всесвітньої мережі, яка об’єднує понад 100 000 цивільних вчених. У серпні минулого року проєкт Backyards Worlds оголосили про відкриття близько 100 прилеглих холодних коричневих карликів.

«Проєкт Backyard Worlds показує, що широка публіка може зіграти важливу роль у передовій астрономії. Волонтери, починаючи від старшокласників і закінчуючи інженерами на пенсії, допомагають робити революційні відкриття, що ховаються в існуючих даних телескопів», – твердить вчений NOIRLab Аарон Мейснер, співзасновник Backyard Worlds.

Одним з найбільш інтригуючих результатів цього дослідження є те, що воно надає більше доказів того, що безпосереднє сусідство з Сонцем (в межах приблизно 7 світлових років) досить незвично. Хоча більшість зірок в Чумацькому Шляху є червоними карликами, більш ранні результати показали, що найближчі сусіди Сонця набагато більш різноманітні, з різними типами об’єктів: від зірок, подібних до Сонця, до коричневих карликів, подібних Юпітеру, які з’являються приблизно в рівній кількості.

Нові результати поглиблюють цю невідповідність, оскільки більше не виявляються надзвичайно холодні коричневі карлики, такі як наш найближчий сусід WISE 0855, найхолодніший з відомих коричневих карликів, хоча команда очікувала знайти ще як мінімум кілька в межах 65 світлових років від Сонця, враховуючи чутливість нового дослідження. Цей результат натякає на можливість того, що ще більше холодних коричневих карликів досі не уникали виявлення.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button