Авто

Китай до 2025 року збудує зарядну інфраструктуру для 20 млн електромобілів

Національна комісія з розвитку і реформ Китаю (NDRC) — головний орган економічного планування країни – оприлюднила новий план зі збільшення продажів електромобілів. Регулятор повідомив, що для стимулювання попиту на EV влада побудує національну інфраструктуру для безпроблемної експлуатації 20 млн електрокарів всередині країни вже до 2025 року, повідомляють elektrovesti.net.

Image by Goran Horvat from Pixabay

Нова ініціатива – це частина 14-го п’ятирічного плану Китаю, відповідно до якого влада розраховує перевести значну частину країни на електричний транспорт. План був розроблений у співпраці з 10 державними відомствами і передбачає будівництво просунутої, збалансованої за компонуванням, інтелектуальної та ефективної зарядної інфраструктури.

Представники NDRC заявили, що для досягнення своєї мети Китай буде співпрацювати з приватними підприємствами, автовиробниками та муніципалітетами. Особливу увагу буде приділено міським районам і великим парковкам. Останні зарезервують частину своїх площ спеціально під електричні автомобілі, які будуть користуватися відповідними зарядними станціями на пільгових умовах.

Країна прискорить розробку програми покриття для кожної провінції і включить станції швидкої зарядки в перелік обов’язкової інфраструктури для великих компаній. Згідно з планом, до 2025 року Китай забезпечить зарядками не менше 80% автомагістралей і ключових регіонів країни — в містах і на важливих трасах станції завжди будуть в «кроковій доступності». У менш заселених районах рівень покриття буде менше, але незначно — близько 60% до середини десятиліття.

У плані також згадується, що уряд підтримає запуск спеціалізованих станцій по заміні батарей в різних галузевих сегментах, включаючи шахти, порти, аеропорти і автопарки міського транспорту. Цей крок, вважає регулятор, спростить електрифікацію комерційних рішень – вантажних автомобілів і спеціалізованої промислової техніки. Швидка зміна батарей дозволить використовувати всю цю техніку без простоїв на очікування зарядки.

Поспіх китайських регуляторів у розробці національної інфраструктури зрозумілий – споживачі переходять на електричний транспорт швидше, ніж прогнозували відомства і провідні автоконцерни. За даними Міністерства громадської безпеки Китаю, минулого року на території країни було продано 7,84 млн. автомобілів «на новій енергії» — повністю електричних і гібридних машин. Це на 59% більше, ніж за 2020 рік, коли в Китаї було продано 4,92 млн електрокарів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button