Технології

У Китаї зібрали безпілотник, що працює тільки на сонячній енергії (відео)

На дороги Китаю виїхав безпілотний автомобіль, що працює виключно від сонячної енергії. Про нову розробку повідомляє Interesting Engineering.

Інженери з Китаю розробили автомобіль Tianjin. Новий автомобіль був зібраний за п’ять місяців спільними зусиллями 42 компаній і трьох університетів. Повідомляється, що машина, яка вперше була представлена на Всесвітній розвідувальній конференції, використовує сонячні панелі і вже знаходиться в поїздці по Китаю. Розробники повідомляють, що в новій моделі використовується система автономного водіння четвертого рівня.

Для зарядки автомобіля використовуються сонячні панелі площею 8,1 м.кв, це більше, ніж у будь-якого з інших відомих автомобілів такого типу. У сонячні дні така система може забезпечувати вихідну потужність 7,6 кВт*год, відзначають розробники. Автомобіль також оснащений акумуляторною батареєю з щільністю накопичення енергії 330 Вт*год/кг.

Довжина автомобіля, показаного на відео — близько 4 м, ширина — 1,7 м, а висота — 1,8 м. Він важить трохи більше тонни. Салон машини досить великий, щоб вмістити чотирьох осіб. Попереду знаходиться місце водія, який контролює поїздку за допомогою сенсорного дисплея і трьох кнопок під ним. У машині відсутнє рульове колесо, оскільки, як повідомляється, автомобіль оснащений системою автономного водіння четвертого рівня.

При цьому поки немає достатньої інформації, щоб оцінити, наскільки добре працює система автономного водіння. У відеоролику, поширеному розробниками, автомобіль рухається порожніми дорогами. Автоматизація четвертого рівня досить складний процес: на створення автомобіля, якому ні в яких ситуаціях не буде потрібно втручання пілота, у таких компаній, як Tesla і Waymo, вже пішли роки.

Повідомляється, що максимальна швидкість, на яку здатний автомобіль, становить 79,2 км/год. Цього достатньо для переміщення всередині міста в обмежених зонах, відкритих для тестування безпілотного транспорту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button