Наука

У Європі дозволили продавати і їсти комах

Якщо раніше за незвичайним "частуванням" потрібно було їхати в Азію, то тепер комах можна буде знайти і на полицях європейських супермаркетів

Європейське агентство з безпеки харчових продуктів (EFSA) схвалило вкрай дивний продукт харчування, а саме мучного хробака! Ці комахи вже давно використовується в Європі в кормах для домашніх тварин, а тепер прийшов час спробувати їх людині.

Pengo

EFSA дозволило використання черв’яків для створення борошна та вживання висушених комах. Проте агентство попередило, що люди з алергією на ракоподібних і пилових кліщів можуть мати негативну реакцію після вживання борошняних черв’яків.

Заявка на схвалення продукту надійшла в EFSA ще в 2018 році, її подала французька компанія Micronutris. Представники фірми відзначають, що в порівнянні зі скотарством, виведення комах більш вигідно. По-перше, борошняний черв’як має вище співвідношення білка і жиру, а також він багатий клітковиною, по-друге, комахи ростуть і розмножуються швидше і вимагають менше ресурсів, а по-третє, вони мають нижчий вуглецевий слід! Останній фактор вже давно обговорюється багатьма вченими, оскільки комахи дійсно більш «стійке джерело їжі».

Хімік Єрмолаос Верверіс, який є фахівцем в EFSA, зазначив, що борошняний черв’як стане першою комахою, яка з’явиться на тарілці європейців, проте, швидше за все, його поява спровокує «адаптацію» і інших комах. “Існує великий інтерес [з боку] наукової спільноти, а також харчової промисловості до сектору їстівних комах”, – прокоментував Верверіс.

У багатьох частинах світу, наприклад, в Африці, Австралії та Новій Зеландії, комахи вже давно є частиною раціону людей. Їх їдять як у висушеному вигляді, так і використовують для приготування різних страв (наприклад, для створення альтернативного м’яса). Однак деякі соціологи вважають, що європейцям буде психологічно важко перейти з м’яса на комах. Швидше за все, повинно буде пройти якийсь час, перш ніж борошняні черв’яки стануть популярні в європейських супермаркетах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button