Технології

Пластмасу навчилися переробляти в паливо

Вчені навчилися робити з пластику дизельне паливо. Китайські і американські хіміки зуміли розщепити таким чином пляшки та поліетиленові пакети. За словами дослідників, їм вдалося відкрити найбільш м’який спосіб переробки пластмаси. Запуск промислового ланцюжка в КНР може відбутися вже найближчим часом — вчені розраховують запатентувати новий метод в наступному році.

Поліетилен — це найпоширеніший пластик в світі. Обсяг його виробництва перевищує 100 млн тонн на рік. При цьому переробка та утилізація цього полімеру пов’язана з серйозними труднощами. Молекули поліетилену складаються з довгих вуглеводневих ланцюжків, які дуже важко розбити на придатні для подальшого використання з’єднання.

Група вчених з КНР і США працювали над рішенням цієї задачі близько чотирьох років. В результаті їм вдалося розірвати ланцюжки на короткі відрізки. Реакція триває близько доби, після чого пластик перетворюється в тверді парафіни і рідке паливо. Причому спосіб спрацьовував і в тих випадках, коли в поліетилені були присутні добавки. Головне питання полягає в тому, чи буде такий метод економічно виправданий.

Дослідники не заперечують, що метод ще потребує вдосконалення. Для комерційного застосування їм належить, зокрема, зменшити необхідну кількість каталізаторів. До того ж, в якості одного з них використовується рідкісний і дорогий іридій, його потрібно замінити на більш дешевий метал.

Спроби знайти корисне застосування пластикових відходів робляться давно. Деякий час тому про успішне перетворення поліетилену в рідке паливо заявили, зокрема, індійські вчені. Однак для цього їм довелося нагрівати пластмасу до 400-500 градусів, що вимагає значних витрат енергії. Китайським і американським хімікам вдалося досягти результату при 150 градусах. Сьогодні найпростіший і доступний спосіб переробки пластмаси — зробити зі старого пластикового предмета новий.

Натхнення: greenevolution.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть