Технології

Китай представив унікальні безпілотні потяги (відео+фото)

Китай вражає світ проектом нового виду громадського транспорту, який поєднує в собі характеристики автобуса, трамвая і потяга. Новий безпілотний поїзд буде їздити по звичайній дорозі, працювати на електриці, а замість рейок використовувати пунктирну білу лінію, яка стане частиною дорожньої розмітки.
Скорочено ці поїзди називають “ART”, що є абревіатурою від “Autonomous Rail Rapid” — Автономний Швидкісний Монорельс. Правда транспортна компанія CRRC, яка створила цей транспорт, називає його “Смарт бас” — в перекладі з англійської — “Розумний автобус”.

Довжина “ART” поїзда становить 30 метрів, і його заряду вистачає на 40 кілометрів шляху. Управлятися він буде за допомогою сенсорів: частина з них буде вмонтована в дорожнє полотно уздовж спеціальної білої пунктирної лінії, інші будуть розташовані в самому поїзді. Таким чином, виходить щось на зразок віртуальних рейок, які будуть передавати дані поїзда і дозволять йому пересуватися у відповідності з мінливими умовами транспортного потоку.

Китай представил уникальные поезда беспилотники
Вже існуюча перша модель “ART” поїзда має три вагони і може вмістити 300 пасажирів (надалі місткість планується збільшити до 500 осіб).

Цей вид транспорту становить особливу цінність для регіонів, які не можуть дозволити собі будівництво метро або трамвайних колій. Всього кілометр метрополітену обійдеться середньостатистичному китайському місту приблизно в 102 мільйони доларів. У той час як стандартний трек для Автономного поїзда буде коштувати всього 2 мільйони доларів.

Китай представил уникальные поезда беспилотники
Перший “ART” поїзд планується запустити в місті Чжучжоу в 2018 році. Довжина його маршруту становитиме поки що всього 6,5 кілометрів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button