Головна / Технології / Робот бореться з бур’янами, забиваючи їх назад в землю

Робот бореться з бур’янами, забиваючи їх назад в землю

Фахівці компанії Deepfield Robotics, однієї з дочірніх компаній компанії Bosch, представили до уваги громадськості робота BoniRob. Цей досить великий сільськогосподарський робот може в автоматичному режимі виявляти бур’яни і знищувати їх, заганяючи назад під землю ударами залізного «кулака» і витрачаючи на один бур’ян близько однієї десятої частки секунди.

Враховуючи масштаби сучасного сільського господарства, єдиним прийнятним методом боротьби з бур’янами і шкідниками є обробка полів спеціальними хімічними речовинами. Ці хімікати надають смертельний вплив не тільки на бур’яни, вони вражають рослини сільськогосподарських культур, потрапляють у ґрунт і разом з сільськогосподарською продукцією — на наші столи. Тому найбільш природним і екологічно чистим способом є традиційна прополка, спрямована на фізичне знищення бур’янів руками людей-працівників. Однак знищити бур’ян можна, не тільки вирвавши його з землі з корінням, його можна втоптати або забити назад у землю, і з такою роботою можуть впоратися не тільки люди, але і роботи.

Ударний інструмент робота BoniRob має діаметр в один сантиметр і він може загнати бур’ян назад у землю на глибину в три сантиметри. Основною метою робота є молоді пагони бур’янових рослин, які він за допомогою камери з високою роздільною здатністю визначає за формою листа, але робот може впоратися і з дорослими рослинами, буквально покремсавши їх за допомогою серії ударів, які прямують з частотою один раз в 100 мілісекунд.

Під час випробувань робота BoniRob випустили на полі з морквою, де кожен коренеплід ріс на відстані двох сантиметрів від сусіднього, а щільність бур’янів становила близько 20 рослин на квадратний метр. В таких досить складних умовах робот не відчув ніяких труднощів. Максимальна швидкість роботи робота становить 1.75 бур’яну в секунду при русі зі швидкістю 3.7 сантиметра в секунду і при щільності бур’янів з розрахунку 43 рослини на квадратний метр. А при меншій щільності бур’янових рослин робот може рухатися з максимальною швидкістю в 9 сантиметрів в секунду.

Робот, демонстрований на наведених тут відеороликах, схожий на незавершений до кінця дослідний зразок, позбавлений будь-яких закінчених форм. Однак це не зовсім так, таке враження складається через те, що робот був розроблений у вигляді змінного модуля, встановлюваного на універсальну платформу «adaptable multi-purpose robotic platform», на яку можна встановлювати різні види роботизованого сільськогосподарського обладнання.

Ця універсальна платформа може піднімати корисний вантаж до 150 кілограмів, а її генератор може забезпечувати робота енергією безперервно протягом 24 годин на одній заправці пального. Ідея керівництва компанії Deepfield Robotics полягає в тому, що фермер може придбати тільки одну платформу і кілька найнеобхідніших йому модулів, а інші модулі, по мірі необхідності, він зможе брати в оренду у спеціалізованих на цьому організації.

В даний час компанія Deepfield Robotics проводить випробування своїх творінь в умовах реальних сільськогосподарських угідь. Паралельно з цим проводиться розробка меншого варіанту універсальної платформи і набору змінних модулів до неї. Такі маленькі платформи вже зможуть працювати у складі груп, які не сильно поступаються в продуктивності своїм великим побратимам.

Натхнення: www.popmech.ru