Технології

Китайські фізики отримали рекордно потужне постійне магнітне поле

Установка SHMFF створює магнітне поле більш ніж в 45 тесл і споживає навіть менше енергії, ніж попередній рекордсмен.

Гібридний магніт у Хефей / ©SHMFF

Установка постійного високого магнітного поля (Steady High Magnetic Field Facility, SHMFF) Китайської академії наук досягла величини індукції в 45,22 Тесли. Тим самим подолавши минулий рекорд, встановлений ще в кінці минулого століття —  45 тесл, отримані американською MagLab в 1999 році. Унікальне досягнення дозволить провести нові експерименти, які досі були недоступні для вчених. Про це розповідається в повідомленні Інституту фізики міста Хефей.

Для створення екстремального магнітного поля і в MagLab, і в SHMFF використовують гібридні системи. У таких установках зовнішній надпровідний магніт доповнюється внутрішнім електромагнітом Бітера, зібраним з безлічі металевих дисків з діелектричними прокладками. Це дозволяє отримувати виключно потужні і постійні (а не імпульсні, короткочасні) магнітні поля при прийнятних витратах електроенергії.

©SHMFF

Таким чином в 2016 році розробникам SHMFF вдалося досягти 40 тесл, а тепер — більш ніж 45 тесл. Для порівняння, магнітне поле Землі становить близько 0,00004 тесли, в сонячних плямах воно досягає 0,3 тесли, а в томографах — 1,5 тесли. При цьому внаслідок оптимізації структури магнітів система SHMFF споживає всього 26,9 мегавата енергії, тоді як MagLab вимагає близько 30 мегаватів. Китайська установка інтенсивно використовується і в цілому напрацювала вже більше 500 тисяч машино-годин в інтересах дослідників з 170 вузів КНР та інших країн.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments