Наука

Китайські вчені попереджають, що штам пташиного грипу H5N8 може викликати «катастрофічну пандемію»

Поки весь світ був стурбований нестримним поширенням коронавірусу, в 2020 році також почалися зараження іншим смертоносним патогеном, який дуже небезпечний для глобальної громадської охорони здоров’я.

В останні десятиліття в десятках країн світу були зареєстровані випадки захворювання домашніх і диких птахів на грип H5N8, високопатогенним вірусом пташиного грипу (AIV). Вважалося, що цей підтип грипу не зачіпає людину. Однак ситуація змінилася в грудні 2020 року, коли сім птахівників на півдні Росії вперше захворіли H5N8.

У статті для журналу Science китайські вчені попереджають, що H5N8 продемонстрував здатність переходити від виду до виду і може перерости в «катастрофічну пандемію».

«Принаймні 46 країн повідомили про спалахи високопатогенного вірусу грипу H5N8. Глобальне поширення AIV, особливо підтипу H5N8, стало серйозною проблемою для птахівництва та безпеки дикої природи, але, що критично важливо, також і для глобальної громадської охорони здоров’я », – говорять учені.

Вчені відзначають, що пташиний грип, особливо підтип H5N8, демонструє схильність до швидкого глобального розповсюдження серед перелітних птахів. Спалахи серед птахів в цей час спостерігаються в усьому світі, включаючи Росію, США, Індію, Ізраїль, Південну Корею, Монголію, Китай, Японію, більшість країн Європи та багато інших.

Серед людей зареєстровано невелику кількість випадків. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в разі недавнього спалаху в Росії у пацієнтів не було ніяких симптомів.

Дослідники стверджують, що потенційній пандемії H5N8 можна запобігти. Необхідно посилити нагляд над фермами, ринками і дикими птахами, а також здійснювати стандартні заходи інфекційного контролю.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button