Екологія

Тваринництво може бути небезпечно для здоров’я

Чи є життя поруч з фермою корисним для вашого здоров’я? Дослідження на цю тему були проведені в Нідерландах, де великомасштабні тваринницькі ферми часто розташовані поблизу густонаселених районів.

Вважається що фермери за родом діяльності володіють хорошим здоров’ям, тим не менш, нові наукові дані свідчать про зв’язок проблем зі здоров’ям як у самих фермерів, так і у гостей, які проживають поруч з фермами жителів населених пунктів. Дослідження в цій галузі покликані допомогти в плануванні сільськогосподарської діяльності в майбутньому.

Які ж основні ризики для здоров’я людини, пов’язані з тваринництвом? В першу чергу, це інфекційні хвороби, що можуть передаватися від тварин до людей, так звані зоонози, являють собою загрозу. Наприклад, пташиний грип, інфекції сальмонели і кампілобактера являють собою зоонози, пов’язані з тваринництвом. В той час, як широкомасштабні епідемії інфекцій, що передаються по повітрю, серед населення – рідкісні, заражені молочні ферми (на яких розводилися кози) викликали великий спалах Q-лихоманки в Нідерландах приблизно десять років тому.

Деякі люди також стурбовані наявністю бактерій у молочній продукції, стійких до антибіотиків. Однією з найважливіших загроз для здоров’я жителів, що живуть поряд з фермами – це вдихання забрудненого фермою повітря. Як сільське господарство сприяє забрудненню повітря? Вирощування свійської птиці створює велику кількість пилу. Тваринницькі ферми – особливо птахівницькі і свинарські – виділяють велику кількість пилових частинок з гною, пір’я, соломи, корму для тварин, часток шкірного покриву тварин і волосся. Пил може бути заражений бактеріями і вірусами, які в більшості випадків безпечні для людей, хоча патогенні мікроорганізми, такі як вірус пташиного грипу при певних обставинах можуть бути виявлені і в повітрі поблизу ферм. Фермерські території також виділяють суміш газів, таких як аміак, подразливий газ, який утворюється ферментами у відходах тварин.

Очевидно, що фермери зазнають значно більш високий рівень впливу, і контакт з фермерськими тваринами є основним фактором ризику для перенесення стійких до антибіотиків бактерій. Тривалий вплив пилу може також викликати хронічні респіраторні стани. Тим не менш, фермери є групою населення працездатного віку (у віці 16-65 років), часто з відносно здоровим способом життя. Більш того, в минулому вони могли створити імунітет, наприклад, до бактерії, що викликає Q-лихоманку. Однак нові жителі районів тваринництва, а також вразливі групи, такі як діти, літні люди і люди з хронічними захворюваннями, можуть бути більш схильні до більшого ризику.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments