Наука

Вчені: Смертельна форма раку стравоходу провокує синдром Барретта

Наукові співробітники Університету американського штату Арізона з’ясували причину, через яку розвивається смертельна форма раку стравоходу. На думку вчених, поштовхом до появи патологічних процесів у тканинах внутрішнього органу служить синдром Барретта.

Як показало дослідження, уражені онкологією клітини розвиваються з тканин стравоходу, піддаються руйнівній дії синдрому Барретта, так як через зазначену патологію відбувається посилене накопичення мутацій. В результаті даного захворювання епітелій стравоходу з плоского багатошарового стає циліндричним. Хвороба діагностована вже біля 3 мільйонів жителів Сполучених Штатів, і близько 15 % пацієнтів, у яких згодом розвинувся залозистий рак, не живуть довше 5 років.

Американські біологи прийшли до висновку, що геном в аномальних клітинах епітелію стравоходу не має стабільності. У схильних до захворювання тканинах концентрується величезна кількість мутацій, що створюють генетичну різноманітність у клітинах, при тому що ДНК уражається швидше саме у пацієнтів, в організмі яких згодом утворюються пухлини. Самі ж ракові клітини, вважають вчені, – це одна з форм природного добору, що контролював чисельність популяцій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button