Наука

Вчені знайшли штам золотистого стафілокока, який захищається від антибіотиків

Дослідники з Боннського університету знайшли штам золотистого стафілокока, який незвичайним способом захищається від антибіотиків. Подробиці дослідження з’явилися в журналі Microbiology Spectrum.

В ході дослідження вчені досліджували стійкість штаму золотистого стафілокока (Staphylococcus aureus), нешкідливого для людини. Для цього вони вирощували варіант бактерій в лабораторії в живильному середовищі й додавали туди ванкоміцин — антибіотик групи глікопептидів. Досліджуваний штам також не має механізму, який зазвичай відновлює генетичні зміни. Це означає, що він швидко отримує нові властивості, в тому числі ті, які пов’язані з підвищеною стійкістю до антибіотиків.

«Протягом восьми тижнів ми отримали штам, який може справлятися з більш ніж стократним збільшенням концентрації антибіотика”, – пояснив Габріеле Б’єрбаум з Інституту медичної мікробіології, імунології та паразитології при Університетській клініці Бонна. Тепер дослідники хочуть з’ясувати, як інші штами стафілокока впораються з тим же завданням.

“У нашого штаму бактерій стінка набагато товща, ніж у звичайних стафілококів. Клітинна стінка також містить безліч молекулярних ланцюжків, кінці яких майже не зшиті. Ці незшиті ділянки можуть зв’язувати ванкоміцин”, – додали дослідники.

Клітинна стінка працює як своєрідна губка, яка вбирає антибіотик і не дає йому досягти мембрани. Водночас пов’язаний ванкоміцин закупорює пори цієї губки й перегороджує шлях до мембрани.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button